אופנה

אופנה קיימת כמעט בכל תחום והיא למעשה המגמה הרווחת באותם ימים, בתחום המסויים בו עסקינן.
אופנה הקשורה בהלבשה, הנעלה, ותדמית, כוללת את כל סגנונות הלבוש והתדמיתנות, מהם אנו ניזונים לאורך התקופות השונות והמשתנות. אופנה כוללת את האביזרים בהם אנו, גברים ונשים כאחד, עושים שימוש על מנת לשנות ולשפר את הופעתינו. מלבד בגדים כמובן, מדובר גם על אמצעים פשוטים בתכלית כמו משקפי שמש או אפילו משקפי ראייה, חגורות מסוגים שונים, ארנקים מסוגננים, נעליים לערב, תכשיטים, ועוד.
מעצבי אופנה החלו את עבודתם כבר בסביבות המאה ה-19 אז בוצעה גזירת ותפירת השמלות על ידי עובדות זוטרות, ולעיתים אף על ידי עקרות בית, אשר ביקשו לצאת ולהתפרנס. בהמשך התפתחה גם אופנת גברים וכיום מושקעת בנישה זו תשומת לב מרובה.
אופנה קשורה באיזורים גיאוגראפיים, בתרבויות, ובמגזרים השונים, והיא רוויה בהשפעות חברתיות. בתי ספר רבים מלמדים כיום עיצוב אופנה, ולא פעם יוצאים מבין שעריהם מעצבים מוכשרים במיוחד. בחנויות אופנה ניתן כיום למצוא לא רק פריטי לבוש והנעלה כמו מגפיים מעוצבות ופריטי לבוש אשר נולדו בתקופה העדכנית בת ימינו, אלא גם אביזרי אופנה שונים, כמו תיקים מעוצבים, סיכות שיער בסגנונות שונים, שעונים ועוד.
תחום האופנה בישראל מפותח גם הוא באופן מיוחד, והוא עשוי להתחרות ללא בושה, במעצבים העוסקים בענף הבינלאומי. מעצבים ישראלים חתומים גם על עיצוב וייצור שלל אביזרי אופנה דקורטיביים, אשר מייפים את הופעתינו, לעיתים ללא היכר.
אביזרי אופנה משדרגים כל הופעה באשר היא. באמצעות סטיילינג מתוחכם, ניתן כיום להיראות מיליון דולר, באמצעות שילוב פריטים שנקנו לא פעם, בחנויות פשוטות מאין כמותן. כך לדוגמה, סיכת ראש יפהפייה, השזורה בשיערה של אשה, תעניק לה במחי יד, הופעה נשית ורבת רושם.
אופנה המכוונת לחורף תכלול את הטרנדים העתידיים לעונת החורף הקרבה, ואילו אופנת קיץ תשלב אלמנטים קייציים כמו גופיות, מכנסונים וחצאיות קצרצרות.
בבתי אופנה שונים בארץ ובעולם, ניתן למצוא סגנונות מיוחדים מאין כמותם הכוללים בין היתר אופנה בסגנון הוינטאז', אופנה אוונגרדית, אופנה בסגנון אוריינטאלי, וכמובן בסטייל אירופאי, ואמריקני.
תעשיית האופנה האינסופית, מוכיחה לכולנו מידי יום, כי מדובר בתחום אשר לעולם לא יאבד את קסמו, ואשר אנו שבויים בו, לנצח.

מאמרים בנושא