איפור

איפור הוא נדבך חשוב, אולי החשוב ביותר בהופעתינו החיצונית. לא בכדי הוטמע המשפט האלמותי 'מה שלא עושה הטבע עושה הצבע', והדבר נכון שבעתיים כשמדובר בנשים מבוגרות יותר, אשר הזמן חרש בהן קמטים וסימני הגיל ניכרים בהן היטב.
אולם, איפור אינו מיועד רק עבור נשים מבוגרות, וכבר בגיל 14 ו-15 ניתן לראות נערות המגלות עניין בתחום היופי המפתה.
איפור נהוג גם בתרבויות שבטיות רחוקות, והוא משמש כסמל לשיוך חברתי, גם בקרב גברים מסויימים.
מוצרי איפור כוללים בין היתר מייק אפ אשר תפקידו לכסות את הפגמים בעור ולהעניק לו מראה אחיד ויפה לעין. קונסליר יטשטש את ה'שקיות' השחורות שתחת העיניים, עוד טרם השימוש במייק אפ. עפרונות איפור הם חלק הכרחי כמעט בכל תהליך איפור וכיום ניתן למצוא אותם בשלל גוונים ואיכויות, ולהתאים את צבעם לצבע העיניים ומראה העור והשיער. שימוש במסקרה יצבע את הריסים העליונות, וגם את התחתונות, אם תרצי בכך, ויעניק לעינייך מראה של עיניים פקוחות, גדולות יותר, ומאירות. סומק יגרום לעצמות הלחיים שלך להיראות גבוהות וחטובות יותר, ועפרון איפור ושפתון בגוונים תואמים האחד לשני, יעניקו לשפתייך את המראה הרצוי.
קווי איפור אשר יחמיאו למבנה הפנים שלך, עשויים להאיר אותן באופן בלתי שגרתי, ולהוסיף להן יופי קסום, אשר יעניק לך תחושה טובה של ממש.
איפור לערב יהיה שונה בתכלית מסגנונות אשר מיועדים לשעות היום. איפור מעושן אשר מדמה איפור המרוח בזוויות מסויימות, ומצליל את האיזורים הנכונים, יעניק לך מראה מסתורי, יוקרתי ווקלאסי, אשר יתאים במיוחד לשעות הערב, ולאירועים מיוחדים. איפור עדין יתאים לשעות הבוקר המוארות, בהן חשוב במיוחד להצניע את המייק אפ ולבחור בגוונים ה'שקטים' אשר לא יזעקו לעין, בשמש הבוהקת.
איפור לכלות ולאירועים, מהווה חלק גדול מתעשיית היופי המבוקשת, ונשים רבות מוכנות להשקיע סכומים גדולים בכדי לזכות באיפור המקצועי וחהמיוחד, ולהיראות קורנות וזוהרות במיוחד, באירועים החשובים ביותר בחייהן. טרם היום הגדול מקפידות רבות גם לבצע טיפולים במכונים מקצועיים כמו זוהרה-מכון יופי ומכונים אחרים, ולזכות בטיפולים מחדשי עור. גם איפור במה ותיאטרון הינו תחום הרווח מאוד בעולמנו התרבותי ומזה שנים שוכרים בעלי העסקים ברשתות המדייה השונות, מומחי איפור בעלי שם, שיעניקו את המראה המבוקש לשחקנים ולמגישים השונים.
מאפרים מקצועיים עשויים להעניק לך ולו באופן חד פעמי, קו איפור אשר יחמיא יותר מכל למבנה ולתווי פנייך, ואותו תוכלי ללמוד ולשחזר בהמשך, גם בבית.

מאמרים בנושא