בגדים

בגדים מכסים את מערומינו, הם חוצצים ביננו לבין הקור, החום, ושאר פגעי מזג האוויר והסביבה, וגם מעצבים את תדמיתנו בעיניי החברה.
בגדים אמנם אינם עושים את האדם, כמאמר הפתגם המפורסם, ונפשנו ותוכנו יוותרו בעינם, בין אם אנו עשירים, ובין אם אנחנו עניים ולבושי סחבות. אולם במרבית המקרים, בגדים יפים, אשר יחמיאו לחזותינו, יעניקו לנו תחושה טובה וישמחו את ליבנו.
שפע הסגנונות העיצוביים בני ימינו, מעניקים לפריטי ההלבשה יופי וחן רב, ופעמים רבות בגדים אשר מעניקים לנו מראה של מיליון דולר, נרכשו למעשה, רק בחמישים או במאה שקלים.  
בגדים מיועדים לגברים ולנשים כאחד, ובין יתר הפריטים המוכרים לנו כל כך, ניתן למנות בין היתר גם חולצות וגופיות, מכנסיים, חליפות גבריות ונשיות, שמלות וחצאיות, ווסטים, מקטורנים, ועוד. אחד הטרנדים האהובים הוא לבישת בגדים גבריים לצד נעלי עבודה, גם כאשר מדובר בנשים. השיק המיוחד מציג אשה יפה ומלאת נשיות, במראה גברי המנוגד לחזותה. מלבד נעלי גברים אשר נחשבים כיום ליוניסקס וחביבים גם על נשים, ניתן להתהדר אפילו בעניבה, וליצור מראה פאם פטאל ייחודי ומפתה. 
למבחר הרב של הבגדים מצטרפים גם בגדי בית ושינה, ולצידם נעלי בית מחמיאות.
בגדים המיועדים לילדים ולתינוקות, נמכרים כיום בעיקר בחנויות בגדים המתמחות בכך, אולם גם בחנויות בגדים לכל המשפחה, ניתן למצוא ולרכוש את כל פריטי הלבוש. מעצבים רבים עובדים על קווים מיוחדים ועיצובי בגדים עבור המגזר הדתי והחרדי, וגם עבור נשים וגברים במידות גדולות. בגדים במידות גדולות ניתן אמנם לתפור גם אצל תופרות ומעצבים, אולם השפע שבחנויות הרבות, משחרר גם את הסובלים מבעיה של השמנת יתר, מלכתת את רגליהם ולהזמין פריטי לבוש באופן מיוחד.
ענף אופנה חדש יחסית, כולל בגדים המיועדים לנשים בהריון ולאחר הלידה, ומעצבים רבים שמים עליהם בשנים האחרונות, דגש מיוחד. גם בחנויות רבות של בגדים במידות גדולות, ניתן בשנים האחרונות לרכוש בגדי הריון בעיצובים שונים ומיוחדים.
גם נשים דתיות, יכולות בשנים האחרונות להנות מבגדים צנועים ונאים למראה, אותם ניתן לרכוש במספר רב של חנויות, בארץ ובעולם.
מעצבי אופנה בעלי שם עולמי, יוצרים עיצובים נוחים, יומיומיים או מרשימים יותר, גם עבור בגדים תחתוניים לנשים ולגברים.
בגדים תחתוניים או בשמם הנוסף 'הלבשה תחתונה', כוללים חזיות ותחתונים לנשים, תחתונים ומכנסונים לגברים, חלוקים ובגדי רחצה, ומערכות לבוש אינטימי, המיועדות לחדרי המיטות.
בגדים הם סמל סטטוס וניתן לשדר באמצעותם אמירות חברתיות לרוב. מעצבי בגדים ברחבי העולם, נוטים להטביע בקביעות, כיתובים מיוחדים על גבי פריטי הלבוש המסוגננים, ובכך להעביר, מסרים חברתיים מסוגים שונים.

מאמרים בנושא