בגדי ים

בגדי ים ובגדי חוף זוכים בעשורים האחרונים לאהדת מעצבי האופנה, והקהל הרב העושה בהם שימוש. בקיץ הישראלי הארוך, וגם במבצעי סוף עונה בעונות הסתיו והחורף, נמכרות כמויות עצומות של בגדי ים, ומעצבים בוחרים לייצרם במגוון רחב של בדים, ובשלל סגנונות עיצוביים.
קיימים בגדי ים מסוג ביקיני, הכולל שני חלקים ואהובים בעיקר על נערות ונשים צעירות. הנועזות ירכשו את גזרת החוטיני, הכוללת רק פיסת בד צרה מאחור, כך שהישבן חשוף ברובו לשיזוף, ומושך מבטים מרובים. כמו כן היו קיימים מאז ומתמיד בגדי ים שלמים, אשר מכסים גם את הבטן, ונחשבים לצנועים ביותר בין הסגנונות השונים.  
בגדי ים נשיים בשני חלקים, כוללים תחתון בגזרות שונות, מהנמוכות ביותר, ועד הגבוהות והמחטבות, וחזייה בעיצובים שונים. חזיות נשיות ומעצבות של אינטימה מייפות את החזה כאשר הן נקשרות בכתפיים או לחילופין בעורף, ובנוסף נרכסות באמצעות סוגר פלסטיק מיוחד, הממוקם בגב או בחזית. ישנם גם בגדי ים עם חזיות מסוג סטרפלס, אשר חושפות את הכתפיים לחלוטין, והן נטולות כתפיות לחלוטין.
בגדי ים שלמים מתאימים לנשים מבוגרות, או לנשים מלאות בכל גיל, המבקשות שלא לחשוף חלקים אלו בגופן, אשר אינם נאים למראה בעינהן, והן אינן שלמות עימם. אולם לא רק נשים אלו בוחרות לרכוש בגדי ים שלמים ונשים צעירות רבות אשר נהנות מגזרה חטובה להפליא, מבקשות להן בגדי ים שלמ ים המטבים את הגוף ומעניקים מראה ארוך רגליים.
גם הגברים אינם מקופחים. בגדי ים לגברים עלו מדרגה בשנים האחרונות, וכיום ניתן למצוא על המדפים בגדי ים גבריים בשלל צבעים וטקסטורות. ישנה גזרת תחתוני הטנגה, מכנסונים בגזרת בוקסר אשר עשויים בדים המתאימים למים, מכנסי גלישה חתיכיות בצבעים זוהרים, ועוד.
מחירם של בגדי ים עשוי להרקיע שחקים ולהסתכם גם באלפי שקלים, באם עוצבו על ידי גדולי מעצבי האופנה. יחד עם זאת ניתן לרכוש בגדי ים גם במחירים השווים לכל נפש, אם בשווקים השונים, ואם בחנויות בגדי ים. כמו כן ניתן למצוא בגדי ים גם בחנויות רשתות האופנה השונות, שם יהיה מחירם גבוה מעט יותר מן הממוצע.
נשים רבות נהנות לרכוש מערכות חוף שלמות, הכוללות בגדי ים ובגדים תואמים לחוף.

מאמרים בנושא