בגדי מעצבים

בגדי מעצבים הינם פריטים ייחודיים אשר עוצבו על ידי מעצבי אופנה.
לעיתים מדובר בבגדי מעצבים אשר לא ניתן יהיה לראות, אפילו על אדם אחר מלבדך.  זאת מאחר וישנם בגדי מעצבים אשר סוגננו ונמכרו כפריט בודד, שאין שני לו. עם זאת נמכרות לאחרונה כמויות גדולות יותר של סדרות בגדי מעצבים, לאחר שהמומחים רוכשים ופותחים בעצמם קווי ייצור סדרתיים, כך שיוכלו למכור פריטים רבים יותר, בכל פעם.
בגדי מעצבים כוללים פריטים רבים שונים ובין היתר גם שמלות ייחודיות, חולצות וחצאיות בסגנונות שונים, חליפות מחוייטות לגברים ולנשות עסקים, גופיות, בגדים תחתוניים ועוד.
בגדי מעצבים מושפעים מהתקופות השונות בחיינו, והם מייצגים גם אמירות חברתיות שונות. כך למשל ניתן למצוא בגדי מעצבים הכוללים הדפסים של דגלי ארצות, סמלים חברתיים, וכיתובי משפטים מעניינים, המודפסים או נרקמים באופן ידני על גביי הפריטים. כל אחד מהפריטים אשר ישולב עם נעלי עקב יפות, חגורה מיוחדת או אביזרי אופנה נוצצים, יעניקו מראה שונה בין אם מדובר בהופעה לערב או בבגדי קז'ואל יומיומיים.
בגדי מעצבים היו עד לאחרונה פנטזיה נעימה עבור רבים, והם ידעו שהם יכולים רק לחלום עליהם בעיניים בורקות, ותו לא. אלא שאם בעבר יכלו רק נשים וגברים אמידים לרכוש בגדי מעצבים, משתדלים כיום בעלי המקצוע המוכשרים, להגיע לכל בית ובית. גם אלו שידם עדיין אינה משגת, רכישה של בגדי מעצבים בעונתם, יכולים לרכוש אותם בחצי המחיר, ולעיתים אף בפחות מכך, בסופי העונה.
רשתות האופנה הגדולות חולשות על חלק ניכר מפריטי הלבוש הנמכרים בעולם, אולם גם בגדי מעצבים תפסו נתח של כבוד בענף תחרותי זה. קולקציות מעניינות של בגדי מעצבים, מוצגות חדשות לבקרים בתצוגות אופנה קטנות ואינטימיות, ובהשקות מיוחדות, בה מפליאים המעצבים לשווק את סחורתם היפהפייה.
מספר רב של חנויות בגדים בארץ ובעולם, עוסקים בשיווק ומכירת בגדי מעצבים, וההיצע והביקוש בענף זה, גדלים בצעדי ענק.
דוגמנים ודוגמניות, שחקנים וידוענים, ושאר אנשי העולם הגדול, לובשים בגדי מעצבים, אשר עוצבו במיוחד עבורם, וזאת בכדי להיבדל משאר הבריות, לספק עניין ולמשוך את תשומת לב הקהל.

מאמרים בנושא