חגורות

אחד מאביזרי האופנה האהובים והשמישים ביותר, הן חגורות.
חגורות הינן פריט אינטגראלי במערכות הלבוש של גברים ונשים כאחד. הן משולבות במכנסיים גבריים ונשיים, וגם חצאיות רבות מגיעות עם חגורות הנרכסות במותינהן.
חגורות לא רק משמרות באופן טכני את המכנסיים או החצאיות במקומן המיועד על קו המותניים, אלא גם מעניקות חזות מסודרת ואסתטית. חגורות תורמות רבות למראה הגוף, והן עשויות לעצב את קווי המתאר כך שייראו מטושטשים, אם בזאת רצונינו, או בולטים יותר לעין. כך למשל 'אוספות' חגורות גומי עבות ודקורטיביות, את בטניהן של נשים המבקשות לשוות לעצמן מראה רזה ומורם יותר, באיזור זה של גופן.
נשים רבות נוהגות להוסיף חגורות ליצירת הופעות מושכות במיוחד, שכן חגורות מצרות את איזור קו המותניים בגוף הנשי, מה שיוצר באחת מראה מעוצב ומצודד.
גם גברים הנוהגים לשלב חגורות במכנסיהם, זוכים בן רגע למראה מכובד ומרשים. אנשי עסקים כמו עורכי דין, מנהלים ובעלי חברות במגזרים השונים, נוהגים לרכוש לעצמם חגורות עור במראה יוקרתי, המשדרג בקלות את הופעתם. אולם, גם גברים 'מהיישוב' משתמשים בהן דרך קבע, ולא ניתן כמעט למצוא אדם אשר אין בארונו חגורה אחת לפחות.
בשוק האופנה והביגוד ניתן למצוא חגורות מסוגים שונים ובין היתר חגורות מבד, חגורות עור מסוגים שונים, כמו ז'מש, או עורות עבים, חגורות משובצות אבני חן, המעוצבות עבור גברים ונשים כאחד, ואף חגורות משובצות יהלומים. אלו האחרונות, יצודו בעיקר את תשומת ליבן של הרוכשות ממין נקבה. מחיריהן של חגורות אלה, עשוי להסתכם בסכומי עתק, ולכן רק נשים אמידות ברחבי העולם, ובהן שחקניות וידועניות, עשויות לרכוש אותן.
מלבד חגורות שגרתיות, ואופנתיות במידה זו או אחרת, הריי שבשוק קיימות גם חגורות המשלבות כיסים קטנים במרכזן, שמטרתן נשיאת כסף ומסמכים. חגורות אלו נקראות 'פאוץ'.
חגורות טומנות בחובן גם סממנים דתיים, וכך למשל ניתן למצוא אצל גברים דתיים בני העדה הדרוזית, חגורות עשויות עור עבה ומשובח במיוחד, אשר מבדילות אותם משאר בני העדה. חגורות אלה מכונות בשם הערבי 'חזאם'.

מאמרים בנושא