חולצות

חולצות מכסות את פלג גופינו העליון, ושומרות עליו מפני החום הכבד או מפני הקור העז. החולצות הראשונות יוצרו עוד בימים קדומים, אולם מאז ועד היום עברה האופנה מהפיכות ואינספור תקופות וסגנונות, וכיום מיוצרות ברחבי העולם כמויות עתק של
חולצות מבדים שונים, ובסגנונות רבים ומגוונים, ובשלל צבעים.

בשוק האופנה הבלתי נגמר, ניתן לרכוש חולצות גבריות ונשיות, ארוכות או קצרות, בעלות מפתחים שונים בחזית או בגב, חולצות לבילוי ערב, חולצות 'פולו' - נפוצות באופנת גברים, חולצות לעבודה וליום-יום.

חנויות רבות משווקות חולצות נוסטלגיות, עליהן מודפסים שלל הדפסים צבעוניים, בחזית או בגב. על פריטי הלבוש מוטבעות דמויות מן העבר, כמו מרלין מונרו וג'יימס דין, זמרים מהעבר וגם מההווה, ושפע הדפסים של פרסומות ישנות, אשר הורגלנו לראות בעבר בעיתונים ואלבום תמונות והן נוטפות כיום נוסטלגיה וגעגוע. במרבית החנויות הללו, ניתן גם לרכוש חולצות חלקות, ועליהן להדפיס ציורים ותמונות שונות, אותן ניתן לבחור מהקטלוגים הרבים, אשר יוצעו לכם במקום.

מעצבי אופנה בני ימינו, מתמחים בין היתר גם בעיצוב חולצות לתינוקות וילדים, אשר משווקות לרשתות המובילות לתינוקות ולילדים, וגם לחנויות בגדים 'רגילות', לכל המשפחה. חולצות לתינוקות מובילות בשנים האחרונות טרנד עיצובי, כאשר על גביי חזית החולצה או בגבה, יופיעו כיתובים שונים, ומעוררי חיוך.

עוד ניתן למצוא בשוק האופנה המפותח גם חולצות מכופתרות מבדים שונים, המיועדות לגברים ולנשים, חולצות עם צווארונים סיניים קטנים, חולצות עם מחשופים עמוקים לנשים, ואפילו חולצות בית ספר, אשר מרכיבות את התלבושת האחידה הנהוגה ברוב הערים בעולם.

אחד המושגים שהטביעו את חותמם בעולם האופנה הגימנזיסטי, הינו חולצות בטן. מדובר בחולצות אשר אינן עוברות את קו הפופיק, והן נלבשות בעיקר על ידי נערות ונשים צעירות מאוד.

כיום נרכשות מיליוני חולצות של מעצבים ורשתות אופנה שונות, הנושאות כיתובים ואמירות חברתיות כאלו או אחרות. מעצבי האופנה גם ישמחו לקבל את בקשתכם, ולעצב עבורכם חולצות מיוחדות, בהזמנה אישית.

מאמרים בנושא