משקפי שמש

משקפי שמש אינם רק אביזרים שימושיים. פריטי אופנה אלו אשר חדרו לעולמינו עוד לפני שנים רבות, הם בראש ובראשונה, אביזרי בריאות.
ידוע לכל כי חשיפה ממושכת לשמש, ולקרני ה- UV, מזיקה לעור ולעיניים גם יחד.
תפקידם של משקפי שמש הוא לחסום את פגיעת הקרניים המסוכנות הללו, ולשמור על מבנה העין ועל תפקודה. חשיפה ממושכת לשמש ולקרני ה- UV עשוייה לגרום לגידולים על פני העין, לכוויות בקרנית, להעלאת הסיכון לקטרקט כבר בגיל צעיר, ולנזקים בריאותיים נוספים.
כמו שאר האביזרים אשר מציפים את שוק האופנה כמו כפכפים, שרשראות, ושללל אקססוריז, הרי שהוא מוצף באופן תמידי גם בכמות עצומה של משקפי שמש מסוגים ודגמים שונים אשר מוערמים על המדפים ברחבי העולם מידי יום ביומו. משקפי שמש עשויים להעניק לנו מראה מהודר או זול, פשוט או רשמי ולכן רבים מקפידים על הפן האסתטי אשר מעניקות המשקפיים למראה הפנים ולמראה הכללי.
בפן הבריאותי חשוב מכל לרכוש משקפיים המצויידים בעדשות אופטיות איכותיות. כמו כן בכל הקשור לאסתטיקה הרי שמשקפי שמש אשר מתאימים בסגנונם ובצורתם למבנה הפנים שלנו, והולמים בצבעם את גוון עורינו וגוון שיערנו, הם הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת הפריטים. בשוק ניתן למצוא כבר מזמן גם משקפי שמש אשר משולבים עם משקפי ראייה, ואשר העדשות מתחלפות בהן, בו בעת בה הן פוגשות בקרני השמש המסנוורות. אביזרים אלו ייתנו את המענה הנוח והנכון עבור לקויי הראייה שביננו.
ניתן למצוא משקפי שמש הן בשווקים והן בחנויות השונות. משקפי שמש יוקרתיים עשויות לעלות אלפי שקלים, ואחד הטרנדים האחרונים בעשור האחרון, בענף עצום ותחרותי זה כולל משקפי שמש אשר מעוצבים בידי שחקנים וסלבריטאים בעלי שם עולמי. 
נהוג להסיר משקפי שמש עם כניסתנו למבנים מקורים, שכן מראה של אדם היושב עם משקפי שמש בחדר המתנה כזה או אחר, הינו מראה מגוחך ובלתי שגרתי.
משקפי שמש חוצצות בין העיניים שלנו לבין הסביבה בה אנו נמצאים, ובכך מונעות נזקים שעשויים להיגרם לא רק מקרני השמש הקטלניות, אלא גם גם מפני פגעי רוח, וגרגירי אבק.
יש לזכור לנקות משקפי שמש בתכשיר ובמטלית מיוחדים, וכמו כן להניחם בקופסת נשיאה נוחה, בה לא יישרטו או ייפגמו.
כמו כולנו, גם פעוטות וילדים, חשופים לאותן סכנות ממש, ולכן חשוב להתאים ולרכוש עבור הזאטוטים הקטנים, משקפי שמש שימנעו את נזקי הקרינה.

מאמרים בנושא