עיצוב תכשיטים

עיצוב תכשיטים הינו אחד מענפי המסחר הרווחיים בעולם.
עוד בימי קדם עסקו במקצוע העתיק אשר כונה אז, צורפות. גם כיום משתמשים במילה זו בכדי לתאר מגוון עבודות לעיצוב אביזרים כמו שרשראות, עגילים, טבעות, צמידים ועוד.
בארץ ובעולם פועלים בתי ספר ומגמות שונות, העוסקים בתחום עיצוב תכשיטים. במסגרת הלימודים רוכשים התלמידים את כל הידע והדרכים, לעיצוב תכשיטים מחומרים שונים ובדרכים שונות, ובין היתר עיצוב תכשיטים מחומרים אקלוגיים, אשר אינם פוגעים באיכות הסביבה.
אחד הטרנדים הנוספים בענף עיצוב תכשיטים, הוא שיבוץ אבני חן אנרגטיות בתכשיטים השונים, כאשר ניתן להתאים לכל אדם אבנים מסויימות הקשורות בתכונות האופי, אותן הוא מבקש. לעיתים תיבחרנה האבנים גם תוך התחשבות במזלו האסטרולוגי של האדם אשר עבורו נרכש התכשיט.
ברבות השנים הלך הענף והשתבח, וכיום ניתן למצוא תכשיטים מכל סוג וחומר, המתאימים עצמם לאופנות השונות והמשתנות. אלה כוללים בין היתר גם עיצוב תכשיטים עתיקים, העוטים מראה קדום ומיוחד, עיצוב תכשיטים בסגנון אוונגרדי, עיצוב תכשיטים השזורים באבני חן, עיצובים אוריינטאלים על סוגיהם, ועוד אינספור סגנונות קסומים כאלו ואחרים.
תכשיטים מעוצבים הינו ענף מבוקש ומפותח, גם בכל הקשור לחתונות ואירועים יוקרתיים. מעצבים גדולים וקטנים, סובבים במהלך עבודתם סביב אותו הציר של טבעות נישואין וטבעות אירוסין מיוחדות, ועיצוב תכשיטים כמו שרשרת לכלה ואף לחתן, עגילי פנינים, ועוד ועוד.  
מעצבים פרטיים רבים צצים ללא הרף בתחום, והם מציגים את מרכלותם במבני הסטודיו בהם הם יוצרים.
בנוסף קיימים כמובן אינספור חברות גדולות אשר עוסקות בייצור המוני, והן חולשות על פסיי ייצור בקנה מידה עצום, ומערימים את הסחורות השכם והערב, על מדפי חנויות הרשת השונות.
באמצעות עיצוב תכשיטים והזמנה אישית של המוצרים על פי טעמכם האישי, ניתן להביע רגשות אהבה ולחרוט משפטים מרגשים אשר יהפכו את התכשיט לבעל ערך רב בהרבה, מאשר תכשיטים קנויים 'רגילים' אשר יוצרו בפס ייצור המוני. ניתן לשבצם באבני מונסטון או אבנים יקרות אחרות על פי טעמכם.
עיצוב תכשיטים חדר בעשור האחרון גם לתחום האופנה והלבוש, ומעצבי בגדים חוברים לא פעם למעצבי תכשיטים, בכדי ליצור פריטי לבוש שונים, אשר יעוטרו בתכשיטים וישובצו באבנים טובות.

מאמרים בנושא