קוסמטיקה

מוצרי קוסמטיקה כוללים את כל מגוון הקרמים ומוצרי הטיפוח, בהם נעשה שימוש להצערתם, טיפוחם, ושימורם, של עור הפנים והגוף.
בין מוצרי הקומסטיקה הבולטים ביותר ניתן למנות גם חלב פנים להסרת איפור, מיי פנים לניקוי וחיטוי העור והנקבוביות, וקרמים ליום וללילה, שתפקידם להחדיר לחות לעור, ולשמור על מראהו וגמישותו. מוצרי קוסמטיקה נוספים כוללים סרומים מרוכזים ללחות, קרם עיניים המיועד לעור העדין ביותר בפנינו, מוצרי פילינג ביתיים ומסכות ניקוי והזנה מסוגים שונים, קרמים לגוף, קרמים להסרת שיער, והרשימה עוד ארוכה מאין כמותה.
ניתן לרכוש מוצרי קוסמטיקה אצל הקוסמטיקאיות המורשות, אולם גם חברות טיפוח ברחבי העולם, משווקות לפארמים השונים מוצרים מעולים, באיכויות בלתי מתפשרות, איתם ניתן לבצע מגוון טיפולים ביתיים, גם באופן שגרתי.
יש לזכור כי ניתן לרכוש גם מוצרים זולים של חברות קוסמטיקה עלומות שם, אולם הנזקים הבלתי ברורים, כמו אלרגיות, כתמים ונגעים בעור, עשויים להרתיע את מרבית הקונות, והסיבות לכך מובנות וברורות.
על המדפים ניתן למלוא מוצרי קוסמטיקה ובישום רבים, גם לגברים.  
בשוק פועלים אינספור מכוני קוסמטיקה, בהם ניתן לבצע מגוון רחב של טיפולים. כך למשל ניתן לעבור אצל הקוסמטיקאית טיפולי פילינג מסוגים שונים, מילוי קמטים בפנים וטיפול באמצעות מסיכות עתירות לחות, המוחדרות לעור באמצעות מכשירים מיוחדים של תדר גבוה. מוצרי קוסמטיקה אלו, בצירוף הפעולות המכאניות השונות, מעניקים לעור מראה חדש, בריא, ומהמם ביופיו.
קוסמטיקה רפואית כגון טיפולי פילינג עמוק, במהלכו מחדיר רופא מומחה חומרים פעילים המקלפים את שכבת העור העליונה, יחשפו עור חדש, ורדרד ורענן. את הפרוצדורה של הפילינג העמוק מורשים לבצע רופאים מומחים בלבד, והם נערכים בבתי החולים השנים, כאשר טיפולי פילינג קל ופילינג בינוני, יכולות לבצע קוסמטיקאיות במכוני היופי שברשותן.
מוצרי קוסמטיקה לפנים, מכילים בשנים האחרונות את מקדמי ההגנה מפני נזקי השמש, וכך נחסך הצורך למרוח על הפנים קרם הגנה, טרם שגרת הטיפוח והאיפור.
אחד הטרנדים האחרונים שמספקים מכוני קוסמטיקה, הוא ריסוס עור הגוף והפנים בתרסיסים, או לחילופין מריחתם בקרמים שונים, המעניקים מראה שזוף, זהוב ומושך.

מאמרים בנושא