תיקים

קשה לדמיין מה היינו עושים, וכיצד היינו מתהלכים, ללא תיקים בעולמינו.
תיקים משמשים כמקום אחסון לצורך נשיאת כל הפריטים והחפצים הנחוצים לנו בחיי היום-יום.
תיקים עשויים משלל חומרים והם יכולים להיתפר מבד, מעור, מפלסטיק, מצמר, קשמיר, ועוד.
בחנויות הרבות ברחבי הארץ ניתן למצוא תיקים מכל בד וצבע, בכל גודל ומידה העולים על הדעת, ובסגנונות מרהיבים ביופיים.
ישנם תיקים בצבעים קלאסיים כמו שחור, חום, אדום או בורדו, ולצידם תיקים אשר בולטים למרחקים בשלל גוונים, כמו אדום בוהק, סגול זועק, וכתום אש.
תיקי ערב הם לרוב קטנים יותר, ונתפרים לעיתים ללא ידיות כלל, כשהם נראים למעשה כמעט כמו ארנקים. ישנם גם תיקי נסיעה, ותרמילים המשמשים אותנו במהלך חופשות ומסעות, תיקי גב שונים, ותיקי צד נוחים.
על מדפי החנויות ניתן למצוא בעשור האחרון גם תיקים גבריים או נשיים, אשר פותחו בעיקר עבור אנשי קריירה, והם מעוצבים כך שגם למחשב הנייד, יהיה בהם מקום של כבוד.
תיקים, כמו אופנה בכלל, הם עניין של טעם אישי אבל אין אדם שלא נזקק לנם.  
לפני רכישת תיק, חשוב לשים לב לעונות השנה וכך למשל מומלץ בעונת החורף, לקנות תיקי עור או כל בד חסין אחר, אשר ישמש כחוצץ בין הגשם ובין החפצים הנישאים בתוך התיק. תיקי עור אגב, מומלצים בכל עונה. מאידך לא רצוי לרכוש לקראת הקיץ תיקים מצמר, או תיקים אשר הרצועה שלהן עשוייה לגרות עור הכתף, ובמיוחד תוך התחשבות בעונה המייזעת הקרבה. גם תיקים מקשמיר אינם מתאימים, מן הסתם, לקיץ, ובמיוחד לקיץ הישראלי הלוהט.
לאחרונה החלו לעצב תיקים ממוחזרים בכדי שלא להזיק לסביבה במהלך תהליך העיצוב ובהמשך, עם נשיאת התיק. תיקים נתפרים כיום בידי מיטב המעצבים וגם סלבריטאים רבים חתומים על יצירת תיקים, מסוגים שונים.
תיקים נחשבים כאביזר אופנה מובהק, והוא מותאם, בעיקר על ידי נשים, למלתחות הבגדים השונים. תיקים אדומים הנישאים לצד הופעה שחורת מלבושים, עשויים לספק מראה דרמטי ונשי להפליא. תיקים חומים ושחורים נחשבים מאופקים יותר אולם הדבר גם תלוי כבכל פריט אופנה, גם בסגנון העיצוב.
פריטים אלו משתייכים מזה עשרות שנים, לרשימת המתנות האולטימטיביות. ניתן לרכוש תיקי יד לנשים אהובות, או תיקים גבריים ושימושיים ,תיקי גב , כמתנה לבעל, אבא, חבר או אח.

מאמרים בנושא