תיקי צד אופנה ופרקטיות

הופעה שלמה:

אין ספק שתיק צד הוא חלק בלתי נפרד ואף חשוב של ההופעה הכללית. תיקי צד אף הם נתונים לשינויים החלים על האופנה הכללית והם משרתים כל אחד למטרתו הספציפית השונה.

כיסא אחד לגברת וכיסא אחד לתיק שלה:

תיקי צד מזוהים בדרך כלל עם נשים. תיקי צד הוא דבר שאישה אינה יכולה בלעדיו. הוא נושא בחובו את כל מה שהגברת זקוקה לו, החל ממסמכיה האישיים, ארנק, תיק איפור, ממחטות נייר, עטים, מראת כיס וכל הניתן להעלות על הדעת. הסיטואציה בה אישה טומנת ידה אל עומק תיק הצד שלה ושולפת מקרקעיתו דבר מה שאי אפשר היה לדמיין שיהיה ברשותה, היא סיטואציה מוכרת.

אמירה אופנתית:

תיקי צד לנשים הם בהחלט חלק מהאמירה האופנתית הכוללת של האישה, הם מגיעים בגדלים, גוונים, צבעים, צורות וסגנונות שונים. יש המקפידות לרכוש תיקי צד אצל אחד מטובי המעצבים, יש שתבחר ללכת בסגנון רטרו או ווינטג', ואז אולי תרכוש לעצמה תיקי צד מחנות יד שניה, ויש שתעדיף פשטות וצניעות ותרכוש תיק צד בחנויות בהן הפונקציונאליות עולה על האסתטיקה והמחיר.

גם גברים יכולים:

אך על אף כי תיקי צד מזוהים עם נשים, ישנם בהחלט תיקי צד המיועדים ומשרתים גברים. תיקים אלו יראו אחרת ויהיו בעלי אופי ארגוני שונה, יתכן ותיק הצד ישמש את הגבר למטרות כושר וספורט, יש וישמש אותו למטרות עבודה, או למטרות קיט וגן. גם תיקי צד לגברים ניתן למצוא בשלל גוונים, חומרים וצורות, ניתן למצוא תיקי צד מעור אמתי, דמויי עור, סאקי ובגדלים וצבעים משתנים.

וגם הילדים:

גם לילדים שבינינו יש צורך לעתים בתיקי צד. או אז יישא התיק אופי אחר, המתאים לגילו של הילד למטרותיו, הוא יהיה בדרך כלל לא יותר מדו תאי, עשוי מבד אשר ניתן לכבס אותו בקלות ומעוטר בציורים או אלמנטים קישוטיים אחרים המתאימים לילדים.

שימושי לכולם:
אין שימושי יותר מתיקי צד והם משמשים כל אחד, לכל מטרה אשר למענה נצרך לו סדר ארגון ונשיאה קלה ונוחה של חפציו.


מאמרים בנושא