תיקי צד

תיקי צד הם תיקים אותם נושאים על אחד מצדי הגוף, והם נוחים ומגיעים בגדלים שונים. תיקי צד נחשבים לאחד מסגנונות הנשיאה הנוחים ביותר, והם משמשים בחיי היום-יום, גברים ונשים ברחבי העולם.
כיום מיוצרים תיקי צד במגוון עיצובים, והם עשויים חומרים מסוגים שונים. תיקי צד נחשבים כאביזר אופנה מובהק, אשר עשוי לספק מראה קרייריסטי ומעונב, וגם מראה 'זרוק', נעים ופשוט. תיקי צד מיוצרים כיום גם מחומרים ממוחזרים בכדי לשמור על איכות הסביבה. מיטב מעצבי התיקים בארץ ובעולם אחראים על עיצוב מגוון תיקי צד. תיקי צד מגיעים בגדלים ובצבעים שונים והם עשויים עור, בד, ואפילו צמר.
בחנויות התיקים ניתן למצוא תיקי צד קומפקטיים אותם ניתן לשאת על אחד מצידי הגוף, אולם גם להצמיד באמצעות לולאות מצורפות, לחגורת המכנס או לתרמיל.
תיקי צד נשיים כוללים לא רק תיקים סטנדרטיים יומיומיים, אלא גם תיקים מיוחדים במינם, אשר עליהם רקומות אבני חן שונות. בחנויות היוקרה האמיתיות ישובצו בהם אפילו פנינים ויהלומים. לצד פריטים עיצוביים יקרים אלה, ניתן גם למצוא תיקי צד המיועדים לאמהות לאחר לידה, וכן לאבות המטיילים עם ילדיהם באהבה, והם כוללים עיצובים שמחים ומפתיעים, ומגוון מחיצות וכיסים, לחפצים השונים להם זקוקים תינוקות.
ישנם תיקי צד מיוחדים, אשר נתפרים עם מספר ציפויים נגד מים, ומבדים עמידים למדי, כנגד שחיקה וקריעה של התיק. לחלקם מספר תאים פנימיים וחלקם קטנים יותר ומכילים תא עיקרי אחד, וכיס חיצוני בו ניתן לאחסן פריטים קטנים נוספים.
תיקי צד מיוחדים מיועדים לאנשי עסקים, ובחלקם האחורי תאים לנשיאת מסמכים. תיקי צד אלו מצויידים לרוב ברצועה מרופדת, אשר מאפשרת לשאת את התיק, במקסימום נוחות.
בחנויות ברחבי הארץ והעולם, ניתן למצוא שלל תיקי צד, בכל גודל, מכל סוג בד, ובכל צורה, בצבעים מרהיבים ביופיים.

מאמרים בנושא