תכשיטי כסף

בעולם עיצוב התכשיטים מוכר היטב המושג 'אנשי תכשיטי כסף', ו'אנשי תכשיטי זהב'. ישנם קונים אשר אינם מוותרים על צבעו ויוקרתו הבלתי ניתנת לערעור, של הזהב. יחד עם זאת ניתן למצוא כמות עצומה של קונים,אשר מאוהבים בכל ליבם, במראה תכשיטי כסף, וזאת ללא כל קשר למחירו הנמוך יותר של החומר.
כסף טהור הינו חומר רך ופגיע ביותר. זו הסיבה שהעוסקים בעיצוב תכשיטי כסף, יעדיפו לרוב להשתמש בחומר הנקרא 'כסף 925' ולא תמיד בכסף טהור. תכשיטי כסף מסוג זה, יהיו עמידים במידה ניכרת, בפני פגיעות ושריטות. גם שילוב החומר עם נחושת, יוצר חומר חזק במיוחד, אשר יעניק לתכשיט עמידות רבת שנים.  
תכשיטי כסף משדרים 'לוק' יוקרתי יחיד מסוגו, והחומר הוא לרוב מבריק, ומיוחד למראה.
תכשיטי כסף ניתן לרכוש בעלות נמוכה יותר מאשר תכשיטי זהב. ואולם, למרות מחירם העממי יותר, לרוב, עדיין ניתן לאתר לא פעם תכשיטי כסף אשר מחירם מרקיע שחקים, ובעיקר כאלו אשר משובצים ביהלומים, ובאבנים יקרות אחרות.
עם זאת, ובאופן כללי, ניתן לומר כי תכשיטי כסף, נושאים עליהם תווית מחיר, אשר ניתן בהחלט לעמוד בו.
מעצבים רבים בענף, בוחרים לעצב ולהציג כמות גדולה של תכשיטי כסף, ויש הנהנים לשלב את הכסף בזהב, ובחומרים שונים אחרים.
בשוק העולמי וגם בישראל, קיימות רשתות ידועות לשיווק ומכירת תכשיטי כסף, ורבים בוחרים באביזרים אלו כמתנה לאדם קרוב ויקר.
תכשיטי כסף עשויים להגיע בגוון נושן ועתיק, כשהם נושאים ריקועים וחריטות שונות, או במראה נוצץ ומבריק.
תכשיטי כסף יש לנקות בתכשירים מיוחדים, אותם ניתן להשיג בחנויות התכשיטים השונות, אולם הם ניתנים לרכישה גם בסופרים רבים, ולעיתים גם בפארמים. ניקוי ביתי של תכשיטי כסף יכלול השריית הפריטים בקערה מלאה במים וסבון נוזלי, ולאחריה שיפשוף עדין באמצעות מברשת שיניים רכה אשר עשוייה בנקל לחדור אל כל הפיתוחים והבקיעים שבתכשיט. לסיום יש לייבש את התכשיטים בעדינות, באמצעות מטלית רכה.

מאמרים בנושא